Jak na Tekaové dřevo_

Teakové dřevo se používá na výrobu venkovního zahradního nábytku, palub lodí a dalších produktů, které jsou vystavené extrémním vlivům počasí.Z teakového dřeva se též vyrábějí podlahy a dýhy na nábytek. Výhody teakového dřeva jsou, že není napadáno plísní, houbami, dřevomorkou ani jinými škůdci. Teakové dřevo  je velmi tvrdé, pevné, pružné a trvanlivé a odolává vlivům počasí tj. slunečnímu záření, větru, dešti, sněhu a dokonce i mrazu. 

Zahradní nábytek z teakového dřeva lze běžně používat bez povrchové ochrany a barva nábytku se pak po čase změní ze na stříbrošedou. Do povrchu se též dostává nečistota z ovzduší, která ovlivňuje výsledný vzhled povrchu. Teakové dřevo je dále možné chránit několika způsoby -  napuštěním teakovým olejem, mořením a použitím teakového protectoru.

Teakový olej prosákne pod povrch nábytku a dřevo zhnědne. Pak již nelze obnovit původní barvu. Mořením získává dřevo již předem plánovaný vzhled. Často se tento proces používá pro  získání vzhledu již letitého nábytku. Povrch je pak barevně sladěný. Pro udržování se pak používá protectoru na mořený teak, který na rozdíl od oleje, neproniká do dřeva a udržuje takovou barvu, jaká je žádoucí. 

Pro zachování původní barvy doporučujeme použít Hartman Teak Protector. Tento prostředek, na vodové bázi, vytvoří na povrchu ochranou vrstvu proti znečištění a zároveň obsahuje UV filtry a pigmentaci, která udržuje barvu nábytku v původním vzhledu.