Jak ošetřit zahradní nábytek po zimě

Vytáhněte ven všechno vybavení, co máte ve sklepě, v garáži nebo v zahradním domku a pojďme společně zkontrolovat, jak se našemu nábytku po zimě daří.

hartman_2020_titan_1080_04

 

Univerzální postup pro přípravu nábytku na novou sezónu

  1. Zkontrolujte a dotáhněte všechny mechanické spoje.
  2. Kovové povrchy, umělé výpletové materiály i dřevěné povrchy omyjte mýdlovou vodou a nechte uschnout.
  3. Používejte ošetřující prostředky, které jsou přesně pro váš typ nábytku.

 

Teakový zahradní nábytek

Teak je tvrďák. Dokáže odolat větru, dešti, přímému slunci a dokonce i mrazu, aniž by na sobě dal cokoliv znát. Díky tomu, že je bohatý na přírodní oleje, zůstává krásně pevný po mnoho let. Když o něj nebudete pečovat vůbec nebo ho jenom sem tam ošplouchnete vodou, změní časem barvu na stříbrno-šedou. Když mu ale dopřejete trochu wellness, bude tak krásný jako v den, kdy jste si ho pořídili.

Náš tip pro teakový wellness

hartman_2020_sophie_1080_01

 

Ratanový zahradní nábytek

Tradiční přírodní ratan se hodí do interiérů, ale venku by mu dobře nebylo. Nám se však typicky ozdobný ratanový výplet moc líbil, a proto jsme jej chtěli mít i na zahradě. A tak jsme přinesli několik řad nábytku z umělého ratanu, který nerozpraská, neztratí svou pružnost a nezvlhne. A co je na něm nejlepší? Vážně drží. Stačí jen omýt mýdlovou vodou a nechat uschnout.

hartman_2020_lotus2_1080_01

 

Plastový zahradní nábytek z resinu

Pro výrobu „plastového“ nábytku je použit resin, což je umělá pryskyřice. Oproti klasickému plastu je resin odolný vůči mrazu i slunečnímu záření, je přirozeně pružný a s matovou úpravou neoslňuje na slunci svými odlesky. Při údržbě stačí jen omýt vlažnou mýdlovou vodou a opláchnout. Pro dokonalou péči doporučujeme Cleaner a vosk.

Náš tip pro péči o matovou úpravu resinu

hartman_2020_sophie_1080_06

 

Hliníkový zahradní nábytek

Abychom byli přesní, nejde tak úplně o hliník jako o slitinu hliníku, tedy dural. Tento lehký a přitom pevný materiál přináší pružnost rámů, možnost tvarování a také minimální nároky na údržbu. Pro venkovní použití je tedy skvělý v rámci celého roku – rámy a kostry nekorodují. Až se oteplí, dotáhněte kovové spoje, osprchujte hadicí a máte hotovo.

Náš tip pro odstranění zaschlé špíny

hartman_2020_alice_1080_02

 

Zahradní nábytek Sunbrella®

Pokud jde o pohodlí a udržitelnost, je Sunbrella® absolutní špička. Tato tkanina je voděodolná, prodyšná a snadno se udržuje. Ani na přímém slunci neztrácí svou barevnost. Původně se z ní vyráběly námořní plachty a stínící konstrukce, dneska si výhody této látky můžeme užívat i doma. Vyrábí se z obnovitelných (solárních) zdrojů a je plně recyklovatelná – žádný odpad nekončí na skládkách. Sunbrella® má certifikát OEKO-TEX a Greenguard Gold Cetification pro výrobu produktů s nízkými emisemi. Šetří tak životní prostředí a je v souladu s přírodou a obnovitelnými zdroji.
Při údržbě stačí jen nastříkat mýdlový roztok, nechat 15 minut proniknout do tkaniny, rozetřít houbičkou a důkladně opláchnout. Sušíme volně na vzduchu.

hartman_2020_oliverroh2_1080_01

 

Výrobky Hartman jsou typické použitím kvalitního materiálu, který vám na slunci nevybledne, výdrží po mnoho let, minimálními nároky na údržbu (často stačí jen opláchnout hadicí), nadstandardním pohodlím a také nadčasovým střízlivým designem.

 

Pořiďte si zahradní nábytek,

  • který bude vypadat krásně,

  • který vám bude dlouho příjemně sloužit,

  • o který se nebudete muset moc starat.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení